Sporti

Harry Maguire thotë fjalë të mëdha për tifozët e Kosovës në një intervistë për BBC

Harry Maguire ka dhënë një intervistë për BBC ku ka folur për ndeshjen e Anglisë ndaj Kosovës.

Ai përveq të tjerash ka treguar se në ndeshjen të cilën e kanë zhvilluar në Kosovë ishte një atmosferë e mrekullueshme .

‘Njerëz mjaftë mikëpritës dhe një vend po ashtu i bukur, Kosova ka një skuadër të mirë dhe shpresoj që një ditë do të kualifikohen’ tha futbollisti i Manchester United.

Po ashtu pas kësaj ndeshje që e zhvilloi Anglia në Kosovë, kishte shumë lavdërime si nga futbollistët e Anglisë po ashtu edhe nga tifozët e kësaj kombëtare./Indeksonline/.

LEXO EDHE:

Gazetari anglez mahnitet nga mikpritja në ‘Fadil Vokrri’: Të gjithë kosovarët ngritën flamujt e Anglisë


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?