Sporti

Harrojeni Joshuan, një kosovar mbrëmë ia ‘terroi’ shikimin serbit në ring

Mbrëmë Anthony Joshua mposhti Andy Ruizin për t’u shpallur kampion i botës në boks për peshat e rënda.

Dardan Avdylaj mbrëmë mposhti serbin Mandic, shkruan Indeksonline.

Ai ia “terroi” serbit qysh në raundin e parë duke e nokautuar.

Dardan Avdylaj është me prejardhje nga Istogu dhe garon në kikboks.

Me kilogram ai ka nisur që nga kategoria 73 kg.

Secilin vit ka boksuar me kilogramë më shumë se sa kishte, kur kisha 81 kilogram ka fituar titullin në Austri.

Si amator ka 15 ndeshje dhe të gjitha fitore, në boksin profesionist ka 21 ndeshje e prej tyre 20 fitore e 1 humbje.

LEXO EDHE:

Këto janë grushtet e forta që ia fituan meçin Anthony Joshuas

Momenti kur Joshua thotë “Bismilah”, shikoni reagimin në sallë


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19