Sporti

Gjiganti i basteve: Atë që Zvicra, Kroacia, SHBA-të dhe Çekia dështuan ta bëjnë, Kosova e bëri për një minut

Foto: FFK

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte luftoi si e çmendur, por në fund u mposht me rezultat 5-3 nga Anglia.

Ishte një përballje e jashtëzakonshme, derisa të gjithë ishin të fasionuar nga ajo që po shihnin në fushë, raporton Periskopi.

Se sa e jashtëzakonshme ishte paraqitja e Kosovës sonte e nënvizon edhe postimi i gjigantit të basteve, bet365.

“Në 12 muajt e fundit, Anglia është ndeshur me Zvicrën, Kroacinë, SHBA-të, Republikën e Çekisë dhe Bullgarinë – të gjitha këto kanë dështuar të shënojnë.

“Kosovës iu desh vetëm një minut.” /Periskopi.com/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?