Sporti

Futbolldashës është dita juaj, këto ndeshje nuk duhet t’i humbisni, festë, emocion dhe spektakël

Këtë fundjavë rikthehen ligat evropiane pas ndeshjeve të kombëtareve, dhe sot na pret një e shtune perfekte me super ndeshje që nuk duhet t’i humbisni transmeton Korrespodenti

Dita fillon me derbin e qytetit të Liverpoolit, Evertoni pret ekipin spektakolar të Klopp nga ora 13:30.

Në të njëjten orar në Skoci zhvillohet derbi me shumë rivalitet Celtic – Rangers.

Në Itali nga ora 18:00 është ndoshta ndeshja më e mirë e mbrëmjes, takohen dy rivalet e qytetit t’Milanit, Inter dhe Milan.

30minuta më vone në Premier League fillon ndeshja që premton spektakel e futboll t’bukur, Manchester City – Arsenal

Këto janë ndeshjet që nuk duhet t’i humbisni: 

Premier League: 

13:30: Everton – Liverpool

16:00: Chelsea – Southampton

18:30: Manchester City – Arsenal

20:45 : Newcastle – United

Serie A: 

15:00: Napoli- Atalanta

18:00: Inter – Milan

18:00: Sampdoria – Lazio

20:45: Crotone – Juventus

Skoci: 

13:30: Celtic- Rangers

La Liga:

18:30: Real Madrid – Cadiz

21:00: Getafe – Barcelona

Bundesliga:

18:30Arminia B – Bayern Munich