Sporti

Frika nga koronavirusi: Ndeshja Inter – Ludogrets do të zhvillohet pa tifozë

Ndeshja mes Interit dhe Ludogerts të enjten do të zhvillohet me dyer të mbyllura, krejt kjo për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Se ndeshja do të zhvillohet pa tifozë është bërë e ditur përmes një njoftimi nga UEFA, transmeton Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit loja e cila do të fillojë nga ora 21:00 do të zhvillohet në një San Siro të zbraztë.

Teksa kujtojmë se takimi mes Interit dhe Sampdorias, që do të luhej mbrëmë, u shty për shkak të koronavirusit.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?