Sporti

Florian Marku flet pas fitores, kjo është deklarata e tij bombastike

Florian Marku e ka fituar luftën ndaj Maxim Prodan pas 10 rundeve të mundimshëm.

Marku ka treguar paraqitje shumë të mirë, duke triumfuar me vendim të gjyqtarëve, shkruan Reporteri.net

Marku pas meçit tha se është tepër i lumtur për këtë fitore që ka arritur, ai gjithashtu bëri të ditur se po bëhet baba.

“E mposhta, më kanë nënvlerësuar, e kam mposhtur Prodanin, unë kam sakrifikuar shumë për këtë sport. Tani do të bëhem baba dhe do të bëjë gjithçka për familjen time”, tha shkurtimisht Florian Marku për DAZN.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?