Sporti

Florian Marku ngjitet në ring, kërkon krenarinë në Londër

Florian Marku është ngjitur në ring dhe tashmë lufta mes tij dhe Rylan Charlton po fillon.

Florian Marku futet në ring me një rekord të pamposhtur prej 7 fitoreve, zero humbjesh dhe 0 barazimesh, 5 nga ato fitore vijnë me anë të nokautit, përcjell GazetaBlic.

Kurse, Rylan Charlton do të ngjitet në ring me një rekord prej 6 fitoreve dhe 1 barazimit, me 3 prej atyre që janë në nokaut.

Statistikat sugjerojnë se Marku ka një avantazh të madh për mundësinë e fitores me nokaut si dhe në fuqinë e goditjes ndaj bokserit Charlton.

Megjithatë, mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?