Sporti

Edon Zhegrova zotohet: S’do të ndalem deri sa të luaj te Barcelona

Futbollisti kosovar i Baselit, Edon Zhegrova, ka dhënë edhe një herë zotimin e tij se një ditë do të luajë për gjigantin spanjoll, Barcelonën.

Pak para derbit zviceran me Young Boysin, 22-vjeçari ka nxehur derbin duke e quajtur skuadrën e tij më të mirën në vend.

Në një artikull të “Blick”, ish-përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka lavdëruar Zhegrovën duke thënë se një futbollist si ai mund të bëjnë dallimin në fushë. “Sepse bëjnë gjëra të paparashikueshme. Ka gjuajtje të mirë, kroson mirë, mund të driblojë. Njerëzit vijnë në stadiume për futbollistë të tillë”, ka thënë ai. Sa i përket karakterit, Zhegrova është “djalë i mirë, sensitiv dhe shpeshherë emocional e impulsiv”, sipas Challandesit.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?