Sporti

Dalin fotot/ Futbollisti i kombëtares, Lirim Kastrati në lidhje dashurie me ‘bombën’ kroate

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati përmes një postimi në rrjetin e tij social Instagram, ka zbuluar të dashurën e tij kroate, shkruan Gazeta Sinjali.

Ai ka postuar një fotografi me të dashurën e tij duke vendosur “emojin” e princeshës dhe një zemër të kuqe në përshkrim.

Identiteti i saj është Anđela Šimac, ndërsa ajo njihet si modele në vendin e saj të lindjes në Kroaci.

Tutje, mësohet se tanimë çifti është në lidhje prej disa muajsh dhe duken shumë të lumtur pranë njëri-tjetrit.

Ndryshe, Lirim Kastrati luan tek skuadra kroate e Dinamo Zagrebit dhe është një nga futbollistët më të mirë atje.


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?