Sporti

Befason ‘Qeqa’: Ka dy lloje të referëve në Kosovë

Gazetarja dhe komentatorja kosovare, Qeqa Krelani përmes një statusi në llogarinë e saj zyrtare në ‘Facebook’ ka shkruar se në Kosovë janë dy lloje të gjyqtarëve.

Ajo ka akuzuar se në vendin tonë ka referë “dallavergji dhe amatera”.

Ky status i Qeqës ka ardhur pasi në xhiron e 24-t në Superligë ka pasur shumë pakënaqësi dhe reagime nga klubet për referim.

Përveç kësaj xhiroje pothuajse çdo javë gjyqtarët po bëhen protagonistë të ndeshjeve.

Më poshtë keni reagimin e gazetares se sportit.


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje