Sporti

​“Bad News Eagles” mposhtin ekipin turk “Eternal Fire” në Major Ligë

Skuadra “Bad News Eagles” ka shënuar fitore ndaj ekipit turk, Eternal Fire në Major Antëerp në CS:GO me rezultat 16-14.

Kjo ishte e parë në kompeticionin më të mirë në botë për këtë lojë Major League, transmeton KosovaPress.

“Bad News Eagle” ishin gjatë gjithë raundeve më të mirë duke e ruajtur epërsinë. Ata madje në fillim krijuan epërsi prej 5-1, por më pas ekipit turk pati një ngritje dhe deri në fund u zhvillua një luftë e ashpër që rezultoi me fitoren e madhe të ekipit shqiptar.