Sporti

Babai i Khabib i kërkon falje dhe e fton McGregorin për darkë në shtëpi

Khabib Nurmagomedov mposhti me nokaut irlandezin Conor McGregor në finalen e madhe që u zhvillua në Las Vegas.

Një përballje që nuk shkoi mirë pasi të dy luftëtarët u përleshën me stafet kundërshtare.

Nisur nga kjo, babi i rusit, Abdulmanap Nurmagomedov e ftoi McGregorin në vendlinje në Dagestan si dhe bëri të qartë se nuk është i mërzitur që irlandezi e ofendoi djalin e tij.

“Mysafirë të nderuar, e ftoj luftëtarin McGregorin të vizitojë Dagestanin. Kam thënë se e kam falur atë për të gjitha fyerjet, është më me rëndësi të jesh zemërgjerë”, ka thënë babai i Khabib Nurmagomedov. /albeu.com/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?