Sporti

Agim Ademi flet për stadiumin që pritet ta marrë Kosova nga Katari: Jemi favoritë për të

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se FFK-ja ka bërë kërkesë në FIFA, por edhe në Federatën e Katarit, për ta sjellë në Kosovë stadiumin e quajtur “Stadium 974”. Sipas Ademit, Kosova është kandidati më serioz, pasi sipas tij, FFK-ja është edhe partner me Federatën e Futbollit të Katarit.

“Transporti është faktor, edhe pse është i kushtueshëm, por shpresojmë ta kemi në Kosovë. Nuk mund të themi 100 për qind që është e kryer, por kemi shumë shanse dhe ndoshta jemi federata me shanset më të mira”, është shprehur Ademi në RTK, transmeton Klankosova.tv. Tutje, ai tha se ky stadium do të demolohet, pasi sipas tij, Dohas nuk i nevojitën kur të përfundojë Kampionati Botëror.

…….

LEXO EDHE: Provokimi ndaj Kosovës, Ademi: Po të ketë drejtësi, Serbia mund të përjashtohet nga Botërori (VIDEO)