ShowBiz

Zbulohet një nga arsyet që e bëri Melindën të ndahet nga Bill Gates

Detaje të reja rreth ndarjes së Bill dhe Melinda Gates, janë zbuluar.

Javën e kaluar, çifti i martuar për 27 vjet, njoftoi se po divorcoheshin përmes një deklarate në rrjetin social Twitter.

“Ne kemi marrë vendimin për t’i dhënë fund martesës sonë. Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mrekullueshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në të gjithë botën për t’i mundësuar njerëzve të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive. Ne vazhdojmë të kemi besim në atë mision dhe do të vazhdojmë punën tonë bashkë në fondacion, por nuk besojmë se mund të rritemi së bashku si çift në këtë fazë të ardhshme të jetës sonë”, thuhej në deklaratë.

Wall Street Journal publikoi një raport bombë dhe citoi “njerëzit e njohur me këtë çështje” rreth asaj se pse kjo martesë mori fund.

Gjoja, Melinda filloi së pari të konsideronte një divorc në 2019 kur lidhjet e Bill me miliarderin e Jeffrey Epstein u zbuluan në një raport të New York Times të vitit 2019. Raporti i botuar në mënyrë specifike sugjeroi që Bill dhe Epstein filluan një marrëdhënie pasi Epstein u dënua për krime seksuale në 2008.

Melinda me sa duket shprehu shqetësime në lidhje me takimin e burrit të saj me Epstein, por ai vazhdoi ta shihte atë.

Pas atij raporti të vitit 2019 mbi Bill dhe Epstein, Melinda thuhet se filloi konsultimet me këshilltarët e saj rreth një divorci të mundshëm për shkak të martesës së tyre që ishte “prishur në mënyrë të pakthyeshme”, transmeton Klan Kosova.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?