ShowBiz

Soprano kosovare i drejtohet Labit: Sonte kam dal me lyp një copë letre për me siguru insulinë për babain tim

Ka disa javë që kompozitori dhe dirigjenti Baki Jashari është prekur nga koronavirusi, shkruan GazetaBlic.

Vajza e tij, soprano kosovare Arta Jashari ka bërë një postim ku i është drejtuar Labit rreth deklaratave të tij në mos besimin se virusi ekziston.

Jashari gjithashtu ka bërë të ditur se gjendja e babait të saj është e rënduar.

Postimi i plotë:

Hajde Lab knoma naj kange se kjo eshte jeta ime qe 3 jave . Edhe une jom solokengtare/ muzikante sikur ti – vec me nja 3 diploma, 2 prej tyre evropiane e kam lan karrieren ne Berlin per me i kontribu Kosoves . Sonte kam dal me lyp nje cope letre per me siguru insulinen per Drejtorin , dirigjentin, kompozitorin Baki Jashari – babin tim si qytetar i Republikes se Kosoves . #tmerr


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?