ShowBiz

Sopranoja kosovare me famë botërore Marigona Qerkezi gëzon fansat me këtë lajm

Ka mbetur vetëm edhe një muaj deri në debutim të sopranos së njohur Marigona Qerkezi në skenën e Teatrit prestigjioz Fondazione Teatro Petruzzelli di Bari me operan “L’Elisir d’amore”, raporton Korrespodenti.

Ajo në këtë skenë do të debutojë nën dirigjimin e Maestro Michele Spotti dhe regjinë e Maestro Victor Garcia Sierra.

Lajmin e ka dhënë vetë sopranoja përmes një postimi në faqën e saj në facebook:

Një muaj deri në debutimin e rolit të Adinas ❤️

Jam jashtëzakonisht e lumtur të rikthehem në skenën e Teatrit prestigjioz Fondazione Teatro Petruzzelli di Bari me operan “L’Elisir d’amore” bashkë me kolegë të mrekullueshëm nën dirigjimin e Maestro Michele Spotti dhe regjinë e Maestro Victor Garcia Sierra.

Ju pres në teatër ❣️


SHIKO VIDEON