ShowBiz

Shqipëria performonë në gjysëmfinalen e dytë të “Eurovision 2023”

“Eurovision 2023”, këtë vit mbahet në datat 9, 11 dhe 13 maj në “M & S Bank Arena” të Liverpoolit. Ditën e djeshme ( e martë), festivali europian ka publikuar listat e shteteve që do të performojnë në dy netët e para, shkruan lajmi.net.

Shqipëria sipas shortit është vendosur të performojë në natën e dytë gjysmëfinale të 11 majit, në të cilën do të garojnë plot 16 shtete. Krahas Shqipërisë, në natën e dytë prezantohen shtetet: Armenia, Qipro, Rumania, Danimarka, Belgjika, Islanda, Greqia, Estonia, Australia, Austria, Lituania, San Marino, Sllovenia, Gjeorgjia dhe Polonia. Në natën e parë garojnë 17 shtete të cilat janë: Serbia, Letonia, Irland. Shqipëria përfaqësohet nga Albina Kelmendi me familje dhe kënga e tyre “Duje”.

LEXO EDHE:  10 mijë euro nga Bekim Balaj për rrobat e Luiz Ejllit, “shpërthen” i ati i futbollistit: Jepjani fukarait, jo këtij që e rreh gruaja

Shiko videon më poshtë: