ShowBiz

“Rita Ora më bëri të varur nga seksi”

James Arthur ka shprehur keqardhje për pretendimin në autobiografinë e tij të vitit 2017, “Back To the Boy”, se një flirt me Rita Ora e shndërroi atë në një tip të varur nga seksi.

Fituesi i ‘X Factor 2012’, 33 vjeç, së pari bëri zbulimet tronditëse në lidhje me marrëdhënien e tij me këngëtaren 30-vjeçare gjatë ‘freestyle’-i në vitin 2013, dhe më vonë do të niste një numër të madh lidhjesh me femra të panumërta, shkruan DailyMail.

Por në një intervistë të re për The Sun, kantautori ka pranuar se pendohet që bëri deklarata kaq të guximshme publike, veçanërisht sepse nuk i mori parasysh ndjenjat e atyre që ishin përfshirë në atë kohë.

Ai tha: “Është bërë në një kohë kur po ndodhnin shumë gjëra. Sapo ktheva dhe u përpoqa të bëja shumë menjëherë. Kur shikoj prapa se ka disa gjëra që nuk do t’i kisha ndarë me njerëzit ose nuk do t’i kisha shpjeguar në mënyrën që bëra”.

“Nëse do të mund ta ndaloja prodhimin e librit tani ndoshta do ta bëja sepse ka gjëra që kanë ndikuar në marrëdhëniet familjare, jo afatgjata, por në atë kohë i lënduan njerëzit”.

“Ka gjëra që kam ndarë në lidhje me marrëdhëniet, ku unë duhet të kisha konsideruar njerëzit e përfshirë pak më shumë, mendoj”, tha ai.

Në vitin 2017, James diskutoi se si lidhja e tij e pretenduar me Ritën ndikoi në jetën e tij, pasi ai zbuloi se ‘u kthye në një person të varur nga seksi’ pas romancës së ashpër.

Duke folur për The Sun në lidhje me betejën e tij me varësinë e cila çoi në aventura të shumta me shumë femra, pasi ai u la ‘zemërthyer’ nga këngëtarja.

Pasi zbuloi së pari romancën e tyre në vitin 2013, më pas në vitin 2016 ai deklaroi: “Unë dhe Rita po shiheshim me njëri-tjetrin për-disa muaj”.

Ai më vonë pranoi se luftonte me varësi të ndryshme, duke përfshirë drogën dhe bixhozin, teksa sinqeriasht rrëfeu se ndarja nga Rita e kishte lënë të varur edhe nga seksi duke kryer marrëdhënie me qindar gra, madje pranoi se gëzonte shoqërinë e deri në tri zonjave në ditë.

Pasi u takua me Ritën gjatë kohës së tij në ‘X Factor’, ai rrëfeu se nuk mund të besonte se ajo do të interesohej për të, megjithatë këmbënguli se ajo pretendonte të ishte e dashuruar.

Kur ajo u ‘zhduk’, detyrimi i James për marrëdhënie me femrat filloi kur ai zbuloi: “Nëse jam i sinqertë, unë u bëra disi I fiksuar seksualisht pas Ritës. Unë isha duke biseduar me qindra femra, dhe fillova të fle me aq shumë prej tyre sa që kam humbur numërimin”.

“Ato ishin zakonisht të të njëjtit lloj – Vajzat e Babestimit ose modelet magjepsëse. Nëse do të shihja dikë që imagjinoja, do ta kontaktoja atë në rrjetet sociale dhe do t’i tregoja hapur se doja të bëja seks”, kishte rrëfyer këngëtari.

“Ishte qesharake e lehtë. Nuk do të kishte asnjë lidhje emocionale dhe do të ishte thjesht seks i pastër, dhe me një ose dy përjashtime kështu ishte”.

Në tetor të vitit 2016, James i tha Evening Standard: “Unë dhe Rita po shihnim njëri-tjetrin për disa muaj. Krejt papritur, ne thjesht pushuam së foluri”.

“Ndoshta ishte keq që imazhi i saj të shihej me mua. Isha pak e hidhëruar për këtë sepse ajo do të thoshte se kishte shumë ndjenja për mua”.

Ai shkaktoi valë tronditëse kur në një ‘freestyle’ në Radio 1Xtra ku u shpreh: “Aurat e disa njerëzve [Ora] dhe sjelljet mund të na mashtrojnë, ajo që ata me të vërtetë duan është një pjesë e penisit tuaj”, megjithatë ai këmbënguli se ishin thjeshtë fjalë të ‘freestyle’-it.

Përpara botimit të autobiografisë së tij “Back To the Boy”, ai gjithashtu diskutoi betejën e tij me shëndetin mendor – përfshirë varësinë dhe në disa pika mendimet vetëvrasëse.

Në dhjetor 2016, ai u shfaq në “This Morning” për të diskutuar thellësitë e çështjeve të tij, pasi tha: “Unë nuk mendoj se e bëra të qartë se ku isha mendërisht kur u shfaqa në ‘X Factor’. Kishte kaq shumë presion dhe shumë gjykime”.

“Por unë doja të shfrytëzoja një shans në shfaqje sepse doja të bëja diçka nga vetja. ‘X Factor’ dukej si e vetmja rrugëdalje”.

“Kam vuajtur nga depresioni dhe jam një karakter i shqetësuar. Edhe para ‘X Factor’ isha duke u vetë-mjekuar mjaft pak, thjesht për ta kaluar veten gjatë ditës”.

“Kur isha në shfaqje, gjithçka ndodhi kaq shpejt dhe thjesht nuk isha i përgatitur për nivelin e vëmendjes dhe skurrilitetit që erdhi me të”, deklaroi ai.

James tani është në një lidhje afatgjatë me të dashurën e tij valltare Jessica Grist. /Telegrafi/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?