ShowBiz

“Mendova se po vdisja”, aktorja thotë se kishte COVID-19, por testi i doli negativ

Ajo mendoi se po vdiste, u testua pozitive për antitrupat COVID-19 pasi që testi i kishte dalë negativ.

Alyssa Milano thotë se ajo është testuar pozitive për antitrupat e koronavirusit, pasi u testua negative për COVID-19, shkruan lajmi.net.

Aktorja dhe aktivistja tani është duke synuar në atë që ajo thotë se është një sistem i gabuar i testimit.

Të mërkurën, Milano postoi një fotografi ku shihet duke përdorur një aparat frymëmarrjeje në llogarinë e saj në Instagram dhe shkroi në mbishkrim, “Kjo isha unë në 2 prill pasi u sëmura për 2 javë”.

“Unë kurrë nuk kam qenë kështu e sëmurë. Gjithçka është dëmtuar. Humbja e erës”, shkroi aktorja.

“Ndihesha sikur një elefant i ulur në gjoksin tim. Unë nuk mund të merrja frymë. Nuk mund të mbaja ushqim brenda meje. Kam humbur 9 kg për 2 javë”, janë fjalët e Milanos.

Ajo tha se ndjehej e hutuar, kishte temperaturë dhe dhimbje koke të tmerrshme: “Unë në thelb kisha çdo simptomë të COVID-it” shkroi Milano.

“Në fund të marsit, unë bëra dy teste të COVID-19 dhe të dyja ishin negative. Unë gjithashtu bëra një provë antitrupi COVID (testi i gjilpërave të gishtit) pasi u ndjeva pak më mirë. NEGATIVE”.

Ajo thotë se kjo u pasua me katër muaj simptoma të zgjatura, përfshirë marramendje, rrahje të shpejta të zemrës, gulçim dhe humbje të kujtesës afatshkurtër. Milano dha gjak edhe për një test tjetër të antitrupave.

“Unë jam POZITIVE për antitrupa e gjakut”, ka shkruar ajo. “Unë kisha COVID-19. Unë thjesht dua që ju të jeni të vetëdijshëm se sistemi ynë i testimit është i gabuar dhe ne nuk dimë numrat e vërtetë. Unë gjithashtu dua që ju ta dini, kjo sëmundje nuk është një mashtrim”, shtoi ylli i “Charmed”.

“Mendova se po vdisja. Ndihesha sikur po vdisja”, thotë ajo.

Milano, e cila gjithashtu ndau një imazh të rezultatit të saj pozitiv të testimit të antitrupave, tha se planifikon të dhurojë plazmën e saj me shpresën për të ndihmuar të tjerët.

Ajo gjithashtu këshillon qytetarët “Ju lutemi lani duart tuaja dhe vendosni maskë dhe mbani distancën sociale. Unë nuk dua që dikush të përjetojë atë që përjetova unë”. /Lajmi.net/

View this post on Instagram

This was me on April 2nd after being sick for 2 weeks. I had never been this kind of sick. Everything hurt. Loss of smell. It felt like an elephant was sitting on my chest. I couldn’t breathe. I couldn’t keep food in me. I lost 9 pounds in 2 weeks. I was confused. Low grade fever. And the headaches were horrible. I basically had every Covid symptom. At the very end of march I took two covid19 tests and both were negative. I also took a covid antibody test (the finger prick test) after I was feeling a bit better. NEGATIVE. After living the last 4 months with lingering symptoms like, vertigo, stomach abnormalities, irregular periods, heart palpitations, shortness of breath, zero short term memory, and general malaise, I went and got an antibody test from a blood draw (not the finger prick) from a lab. I am POSITIVE for covid antibodies. I had Covid19. I just want you to be aware that our testing system is flawed and we don’t know the real numbers. I also want you to know, this illness is not a hoax. I thought I was dying. It felt like I was dying. I will be donating my plasma with hopes that I might save a life. Please take care of yourselves. Please wash your hands and wear a mask and social distance. I don’t want anyone to feel the way I felt. Be well. I love you all (well, maybe not the trolls. Just the kind people.)❤️

A post shared by Alyssa Milano (@milano_alyssa) on


SHIKO VIDEON