ShowBiz

E trishtë! Mësuesja 31-vjeçare shtatzënë ndërron jetë nga Covid, mjekët bëjnë mrekullinë me foshnjen

Camila Graciano, 31 vjeç me profesion mësuese, ishte tetë muajshe shtatzënë kur u infektua me koronavirus, në qytetin e Anapolis në shtetin qendror brazilian të Goias, në një festë të që miqtë e saj i kishin organizuar. Vetëm disa ditë më vonë ajo u shtrua në spital, por shëndeti i saj u përkeqësua dhe humbi jetën. Mjekët ishin të detyruar të përshpejtonin lindjen e foshnjes dhe bënë mrekullinë pasi arritën të shpëtojnë atë.

Familja e saj e dinte se shtatzania ishte rrez ik për infektim nga pandemia dhe ishin kujdesur shumë që 31-vjecarja të mos dilte nga shtëpia. Vëllai i të ndjerës tha se kolegët e saj të punës organizuan një festë surprizë për beben në javët e fundit të shtatzanisë së saj, siç është traditë në shumë vende kristiane.

Por një nga miqtë ishte pozitiv me koronavirus, por pa simptoma. Përkundër ashpërsisë së gjendjes së zonjës Graciano, familja kishte shpresë të madhe që ajo të shërohej, dhe madje ajo po tregonte shenja të përmirësimit të dukshëm.

Z. Ambrosio vuri në dukje:

Menjëherë pas lindjes, ajo tregoi një përmirësim të madh. Edhe mjekët thanë të kishim besim, sepse gjendja e sa po përmirësohej. Megjithatë të premten e kaluar ajo filloi të përkeqësohej dhe vdiq të nesërmen.
Vëllai i saj tha se të premten ajo filloi të përkeqësohej, pasi virusi ishte shumë fuqishëm, dhe ajo nuk pati asnjë shans për të mbijetuar.

Brazili ka shënuar 3,669,995 raste me COVID-19 dhe 116,580 viktima.