ShowBiz

DiCaprio dhe De Niro do të luajnë bashkë në filmin e ri të Scorseses

LOS ANGELES, CALIFORNIA - JANUARY 19: (L-R) Robert De Niro accepts the Screen Actors Guild Life Achievement Award from Leonardo DiCaprio onstage during the 26th Annual Screen Actors Guild Awards at The Shrine Auditorium on January 19, 2020 in Los Angeles, California. 721359 (Photo by Kevork Djansezian/Getty Images for Turner)

Dy aktorët e famshëm, Leonardo DiCaprio dhe Robert De Niro, do të jenë pjesë e filmit të ri të Martin Scorses, transmeton Klan Kosova.Dyshja kanë luajtur bashkë në filmin e vitit 1993, “This Boy’s Life”, ndërsa filmi i ardhshëm ku do t’i shohim bashkë do të titullohet “Killers of the Flower Moon”.

“Kam mësuar shumë nga të dy (De Niro dhe Scorsese). Jam i lumtur që mund t’i quaj bashkëpunëtorët e mi… Është nder i veçante që pas afro 30 vitesh do ta kem mundësinë të luajë krahas Bobit (De Niros) në dramën e ardhshme të Martin Scorseses, ‘Killers of the Flower Moon”, ka deklaruar DiCaprio.