ShowBiz

Anthony Çako: Jam njëqind për qind francez, por Shqipërinë e dua

Anthony Çako, prej kohësh i është përkushtuar muzikës, por tashmë sapo ka realizuar dhe albumin e tij të parë të titulluar “Enigma”, i cili përmban 6 këngë.

Edhe pse është lindur dhe rritur në Paris, ai 3-4 herë në vit vjen në Shqipëri, por këtë herë ardhja e tij lidhet dhe me anën profesionale pasi është i ftuar në “Mik Festival” në Korçë, ku sopranoja e njohur Inva Mula është dhe organizatorja e festivalit.

Veç kësaj Anthony është i ftuar dhe në Sunny Hill Festival në Prishtinë që do të mbahet në fillim të muajit gusht. /KultPlus.com


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?