ShowBiz

Albin Kurtin e rrezuan vetem Gringot dhe askush tjeter

Nga Arian Cani

Une personalisht nuk kam patur asnjehere ndonje simpati per Albin Kurtin dhe qasjen e tij ideologjike ndaj shoqerise dhe shtetit qe ai donte te ndertonte.

Por kjo nuk me pengon te them sonte se lajmi i pak minutave me pare i rrezimit te Qeverise se tij na provon edhe njehere se fjalet demokraci dhe sovranitet nuk jane tjeter vecse genjeshtra qe iu serviren turmave naive per te fshehur lojen e vertete qe behet aty ku syri dhe mendja e turmave e ka te veshtire te shohe.

Sonte Albin Kurtin nuk e rrezoi as Isai i LDK as Thaqi, as Rama dhe as Zoti. Sonte Kurtin e rrezuan Gringot sepse ai nuk iu bind urdherit te tyre. Kurti nuk ishte kali i bastit te tyre.

Gringot nuk duan shkopinj nen rrota. Kurti ishte shkopi nen rrotat e tyre. Kosova duhet t’i jape ca territore Beogradit sepse keshtu duan Gringot. Jetojme ne xhungel. Ligjin e ben me i forti.

Ndaj mjaft më me fjalet sovranitet dhe demokraci apo zgjedhje te lira e te ndershme. Keto ekzistojne vetem si genjeshtra. Gringot kane parime te tjera.


SHIKO VIDEON