ShowBiz

A e dini se cila këngëtare e njohur është kjo në foto?

Emër i njohur i estradës muzikore.

Ajo për dekada me radhë ka shoqëruar publikun me këngët e saj të zhanrit popullor.

Ajo është një ndër emrat e pëlqyer të estradës, e cila ka karrierë të bujshme muzikore.

Bëhet fjalë për këngëtaren e mirënjohur shqiptare, Afërdita Demakun, e cila shquhet për zërin dhe stilin e veçantë, shkruan rtv21.tv.Afërdita shquhet edhe për bukurinë dhe stilin, e cila shihet e rregulluar mirë në çdo paraqitje.

Krahas ditëve të sotme, ajo e rregulluar dhe elegante shihet edhe kur kishte qenë më e re. Kjo shihet nga disa imazhe të hedhura në internet, ku vërehet se përveç look-ut, këngëtarja nuk ka ndryshuar edhe aq shumë në pamje.Sa i përket karrierës muzikore, projekti i fundit muzikor i këngëtares është “Gurbeti nuk na ndan”, të cilin e ka në bashkëpunim me vajzën e saj Donën.

“Gurbeti nuk na ndan” ishte publikuar në tetor të vitit 2018 dhe deri tani numëron 495 mijë e 860 klikime. Ndërsa, sa i përket jetës private, Afërdita Demaku është e martuar prej vitesh dhe është nënë e dy fëmijëve, e një djali dhe një vajze.