Shëndeti

Pijeni para se të flini dhe zhdukeni dhjamin brenda një nate

Në këtë artikull, ne do t’jua paraqesim një dietë “emergjence”. Ky plan është tepër i shpejtë dhe shumë efikas. Njerëzit, të cilët kanë një mënyrë jetese shumë të zënë, mund ta shohin këtë plan si më idealin për ta. Kjo do t’i ndihmojë ata të humbasin peshë në vetëm një natë!

Kjo dietë eliminon yndyrën në zonën e barkut dhe e tonifikon atë. Gjithashtu do të detoksikojë trupin tuaj në vetëm 24 orë! Ky plan dietor bazohet në lëngje, çajëra dhe jogurtë, çka do ta bëjë procesin e eliminimit të mbeturinave nga trupi shumë më shpejt.

8:00 – Pini një gotë ujë të vakët me lëng limoni.

10:00 – Pini një gotë me ujë me lëng portokalli ose molle.

12.00 – Merrni një filxhan çaji jeshil.

13.00 – Merrni një gotë me ujë të ftohtë me lëng karrote.

15:00 – Pini një filxhan çaji sipas dëshirës suaj.

17:00 – Pini një gotë lëng natyral në bazë të preferencës suaj.

19:00 – Pini një filxhan çaji jeshil.

21:00 – Pini një gotë ujë me lëng frutash në bazë të dëshirës.

22:00 – Përfundoni dietën me një gotë ujë të vakët me lëng limoni, në të njëjtën mënyrë siç keni filluar.


SHIKO EDHE: A JENI INFEKTUAR ME COVID-19