Shëndeti

Keni kujdes, nëse iu bëhen kështu gishtat kur i fusni në ujë, shkoni menjëherë te mjeku

Një gotë ujë mjaftonpër të zbuluar shumë gjëra për organizmin tuaj, që mund të mos e keni menduar më parë, transmeton lajmi.net.

Provojeni:

Mbushni një gotë me ujë të ftohtë.

Zhysni në të majat e gishtava e të dorës dhe lërini për 30 sekonda.

Kjo do t’ju tregojë nëse jeni të shëndetshëm apo keni probleme shëndetësore.

Nëse gishtat tuaj marrin një ngjyrë të bardhë në blu, atëherë ju keni probleme me qarkullimin e gjakut.

Kështu, kjo tregon se ndryshimi i temperaturës mund të shkaktojë probleme me enët e gjakut në gishta, veshë dhe hundë.

Si rezultat, këto pjesë të trupit nuk kanë gjak të mjaftueshëm dhe mund të ngurtësohen.

Problemet e qarkullimit mund të shkaktohen nga mpiksjet e gjakut që mund të jenë shumë të rrezikshme.

Ato mund të arrijnë zemrën ose mushkëritë dhe të bëhen potencialisht vdekjeprurës. /Lajmi.net/


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19