Shëndeti

Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse hani rregullisht patate?

Kur njerëzit mendojnë për karbohidratet, patatet mund të jenë ndër ushqimet e para që vijnë në mendje, transmeton InLajmi. Gjithashtu, shumica e njerëzve ndoshta janë të vetëdijshëm për faktin se pjatat me patate, si patatet e skuqura, nuk janë aq të shëndetshme sa shkopinjtë e karotës apo selinos, por gjithashtu se teprimi me to mund të rrisë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare për shkak të përmbajtjes së lartë të yndyrës dhe kripës.

Megjithatë, edhe pse ka një reputacion kaq të keq, patatja është një ushqim shumë i pasur nga ana ushqyese, i cili furnizon trupin me karbohidrate komplekse dhe substanca të tjera të vlefshme.

Një patate e mesme me lëkurë, që peshon rreth 213 gram, përmban rreth 164 kalori dhe 4.5 gram fibra, pothuajse 20 për % të kërkesës ditore për kalium, 46 % të kërkesës ditore për vitaminë C dhe 4.4 gram proteina bimore. Së bashku me shumë lëndë të tjera ushqyese, është një burim i mirë i vitaminave, duke përfshirë vitaminën B6.

“Shumë njerëz mendojnë se patatet e ëmbla janë më të mira për shëndetin, por kjo në fakt nuk është e vërtetë”, thotë dietologia Amy Goodson. “Vlera ushqyese e të 2 ushqimeve është shumë e ngjashme, ku patatet e bardha kanë më shumë kalium dhe patatet e ëmbla kanë më shumë beta-karoten, gjë që u jep atyre ngjyrën portokalli”.

Shëndeti juaj i zorrëve mund të përmirësohet

Kur hani patate shumë të nxehta, niseshteja e tyre shpërbëhet shpejt në glukozë, e cila rrit sheqerin në gjak. Niseshteja në patatet e ftohta njihet si niseshte e tipit 3, e cila vepron si fibër e tretshme dhe e patretshme. Për shkak se janë rezistente ndaj tretjes, sheqernat nga kjo niseshte nuk absorbohen në qarkullimin e gjakut. Në vend të kësaj, niseshteja rezistente udhëton në zorrën e trashë, ku bakteret e shëndetshme e shpërbëjnë atë. Më pas shërben si prebiotik me të cilin ushqehen.

Duke ngrënë patate, arrini lehtësisht ngopjen, e cila është një nga miqtë më të mirë të humbjes së peshës.

Një porcion me patate që janë të ulëta në kalori, të larta në ujë dhe me fibra dhe proteina të moderuara mund të jenë të mira për humbjen e peshës, veçanërisht kur mendoni se sa të ngopshme janë.

Patatet mund të shkaktojnë shtim në peshë

Vetë patatet nuk janë të larta në kalori, por mënyra se si përgatiten dhe madhësia e porcionit përfundojnë duke bërë ndryshim. Për shembull, një filxhan patate me bazë gjalpi, i mbushur me thërrime buke, djathë çedër dhe qumësht, përmban 323 kalori dhe 11.6 gram yndyrë të ngopur.

Konsumimi i rregullt i patate të skuqura dihet gjithashtu se shkakton shtim në peshë. Një studim i vitit 2007 nga American Journal of Clinical Nutrition zbuloi se ngrënia e ushqimeve të skuqura si patatet e skuqura lidhet drejtpërdrejt me obezitetin.

Sheqeri juaj në gjak mund të rritet

Sheqeri i lartë në gjak me kalimin e kohës mund të çojë në prediabet, rezistencë ndaj insulinës dhe diabet të tipit 2. “Çelësi është të kombinoni patatet dhe llojet e tjera të karbohidrateve me proteina si viçi pa dhjamë, pula, peshku ose vezët,” këshillon Goodson. “Proteina ndihmon tretjen e ngadaltë dhe kështu ndihmon në parandalimin e rritjes së sheqerit në gjak.”

Patatet e skuqura mund të ndikojnë negativisht në kujtesë

Ndikimi i mundshëm i patateve në shëndetin e trurit përsëri varet nga mënyra se si ato përgatiten. “Studimet kanë lidhur patatet e skuqura dhe ushqimet e tjera të skuqura me uljen e përqendrimit dhe kujtesës dhe rritjen e reagimeve inflamatore në tru”, thotë nutricionistja Mary Wirtz.

Një studim i botuar në Journal of Nutritional Science zbuloi se pjesëmarrësit, dietat e të cilëve përfshinin ushqimet më të skuqura, shënuan rezultatin më të ulët në testet e kujtesës dhe aftësive njohëse.

Patatet e skuqura nxisin plakjen e lëkurës

“Ngrënia e sasive të tepërta të ushqimeve të skuqura mund të çojë në dëmtim të qelizave dhe inflamacion, gjë që mund të përshpejtojë procesin e plakjes”, thotë dietologu John Burdeos, raporton Index.hr.

Megjithatë, nëse ju pëlqejnë vërtet patatet e skuqura, Bourdeos sugjeron t’i përgatisni me lëkurë dhe të skuqur në ajër ose në furrë. /InLajmi/