précis

Nisi festën 6 ditë më parë, ky është projekti gjigant i Ilir Shaqirit për 28 Nëntor

Ilir Shaqiri është një nga këngëtarët më të dashur për publikun shqiptar, ku kujdeset të mbush tregun muzikor me hite të padiskutueshme. Dy ditë më parë lansoj projektin muzikor “Kongresi i Alfabetit” i cili u mirëprit nga fansat e tij.

Për Indeksonline, këngëtari zbuloi se festat e muajit nëntor i ka nisur me projekt të madh muzikor. “Festat e nëntorit të lavdishëm i fillova me datën 22, me përurimin e projektit muzikor “Kongresi i Alfabetit”, në Shkup dhe Manastir, e që u prit jashtzakonisht mirë. Këtë vit kënga “Në një flamur të pandarë”, do jetë lajtmotivi i kësaj feste!”.

Për festën e 28 Nëntorit këngëtari do të jetë në Tiranë. “Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Kosovë na ka ftuar sonte që të festojmë, gjithashtu Presidenti i Shqipërisë ka organizuar një pritje solemne më datën 28 nëntor në Tiranë. Gëzuar shqiptarë kudo jeni!”, përfundoi ai. Më poshtë mund të dëgjoni një pjesë nga performanca e 28 nëntorit në vitin 2012.