Termeti duhet t’u japë fund ndërtimeve jashtë standardeve të sigurisë në Shqipëri dhe Kosovë

0
1
Resul Sinani

Nga Resul SinaniNe Shqiperi (edhe ne Kosove), jane me dhjetera mijera objekte te ndertuara KEQ, jashte te gjitha sandardeve te sigurise.

Per fat te keq, sipas te dhenave te para po del te jete se pikerisht te tillat jane shembur ose jane demtuar dhe jane bere te pa banueshme nga termeti i dates 25 Nentor ne Durres dhe Thumane!

Ky termet duhet te shenoje fundin e ndertimeve te tilla jashte standsrdeve te sigurise. Qeverite ne Tirane dhe ne Prishtine, kete fund duhet ta shenojne me LIGJ dhe gjithe forcen e tij, nje here e pergjithmone.

Ne te kunderten, mbase shume prej nesh do te jemi gjalle, qe ta perjetojme edhe nje katastrofe te tille ne ciklin tjeter te termeteve te po ketij intensiteti pas 30-40 vjetesh sic paralajmerojne seizomolget!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here