Op/Ed

Batoni fal gjakun e popullit te vet, pa e trembur syrin

Nga Flamur Maloku

Per Batonin Haxhiun ka shume konspiracione, por me fjalet e tij ai po e tregon pasqyren e erret te vetes se tij.

Batoni tha se nuk mund te denohen njerezit pas 20 vjetesh. Sipas tij, gjaku qenka uje dhe jo gjak qe nder vite ka shkaktuar lot te shume njerez.

Plaget ende jane te hapura kur ky sharlatan faqezi deshiron te amnistohen krimet serbe mbi shqiptaret ne emer te nje marreveshjeje me Serbine. Kjo nuk duhet te pranohet. Duhet te kerkohet drejtesi per shume deshmore e invalide, perfshire 28 kusherinjte qe m’i vrane dhe dy vellezerit qe i kam invalide te luftes.

Per shume gra te dhunuara e per shume shtepi te shkaterruara, ky permend amnistine. I paturpshem, i pashpirt, i pandjenje.

Ai fal gjakun e popullit te vet, pa e trembur syrin.

Shokuese!


SHIKO VIDEON