Op/Ed

Albin Kurti po lufton me ‘armët’ që i ka në duar

Nga Kimete Berisha

Ju ‘mbyti’!

Kosova është vendi më i varfër në Evropë, ama dilemat i ka luksoze:

‘Të shkojmë në zgjedhje apo ta votojmë Vjosa Osmanin Presidente’!

Kryeministri po lufton me ‘armët’ që i ka në duar, nuk po i huazon ato ‘armë’ nga askush, as nuk po lyp ndihmë nga opozita.

Ai nuk mund të sillet si humbës, kur nuk është.

Dhe vazhdimisht po fiton.

Po fiton sepse po i zë kundërshtarët në befasi.

Si sot me Ligjin për Zgjedhje.

Të gjithë duhet t’i gëzohen këtij Ligji.

Kjo është ajo ‘gracka’, që duke u mbrojtur nga Kryeministri Kurti, opozita po krijon ‘armiq’, me shumicë.

Opozita e ka harruar veten, e obsesionuar me urrejtje ndaj pozitës.

Për të mirën e shqiptarëve të disaporës është ky Ligj.

Nuk ka diasporë të Vetëvendosjes.

Por diasporë të Kosovës.

Kjo është grackë!

Dhe i pari ra në të Bedri Hamza.

Keq për opozitën nëse e voton Vjosa Osmanin për Presidente, e edhe më keq për ta nëse shkojmë në zgjedhje.

Kush nuk e voton Ligjin për Zgjedhje e irriton diasporën që na mban me bukë.

I irriton edhe votuesit e vet.

Me Kryeministrin Albin Kurti, tash për tash nuk keni alternativë.

P.S. Ec e mos shko në zgjedhje, gjithë ky mot i mirë që po i merr fituesit!


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?