E mërkurë, 27 Maj, 2020
Op/Ed

A po shkon Kosova drejt dy blloqeve politike?

Nga Ylber KelmendiNese vazhdon ky trend i mbeshtetjes se kosovareve karshi Albin Kurtit, gjasa ka qe ne nje te ardhme te aferte kena me i pas veç dy kundershtare ne zgjedhje.

Njeren ane, Albin Kurti me Vetevendosjen.

Tjetren ane: PDK, LDK, AAK, NISMA,AKR dhe PSD.

Albini edhe tash i ka kundeshtar, por do te vjen dita qe keta te gjithe bashke do te futen si koalicion per ta mundur Kurtin. Lideri i VV-se eshte duke punuar ne kete drejtim qe te mos varet me nga askush.Gjithesesi ne VV duhen qe te behen edhe disa aderime te fuqishme. Apo thene ne zhargonin sportiv, Albin Kurti duhet te investoj ne merkato. Psh per Vjosa Osmanin dhe Lumir Abdixhikun ia vlen me thy çdo klauzole te mundshme veç me i pru ne VV. Fytyra ate dite iu tregojke qe kane qejf me pas shef Kurtin e jo Isa Mustafen.