Lajme

Zogiani: Mbas Trump, të ikë edhe Macron, një tjetër ksenofob e islamofob

Anëtari i Lëvzijes Vetëvendosje, Avni Zogiani e ka quajtur ksneofob dhe islamofob presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Ai në nëj postim në rrjetet sociale ka shprehur qëndrimin e tij pro largimit te Macron nga ky post.

“Mbas Trump, mire kish qene me ike edhe Macron, nje tjeter ksenofob e islamofob”, ka shkruar Zogiani.

Tutje në komente ai e ka publikuar screenshot të tweet-it të Macron për vdekjen e Patrikut Irinej, duke e shoqëruar me komentin “Fashistat duhen mes vete”./21Media