Lajme

Zjarrëfikësit edhe në këto orë të vona nuk po gjejnë qetësi

Po vazhdojnë zjarret nëpër fushat e malet e Kosovës.

Zjarrëfikësit edhe në këto orë të vona nuk po gjejnë qetësi për shkak të zjarreve nëpër fusha e male, shkruan Indeksonline.

Përmes një njoftimi nga Organizata Vullnetare Zjarrëfikëset dhe Shpëtimit, shihet se ata janë duke intervenuar.

“Temperaturat e larta-thatësira të mëdha-faktori Njeri,Zjarrëfikësit edhe në keto orë të vona nuk gjejnë qetësi nga zjarret fushore-malore. Ndalo Zjarret”.

Temperaturat e larta-thatësira të mëdha-faktori Njeri,Zjarrëfikësit edhe në keto orë të vona nuk gjejnë qetësi nga zjarret fushore-malore.Ndalo Zjarret🚫#Zjarrëfikësit🚒🚒

Julkaissut Organizata Vullnetare Zjarrëfikëset dhe Shpëtimit. Torstaina 17. syyskuuta 2020

LEXO EDHE:  Kurti në telashe me Amerikën për shkak të Veriut – kjo është lista e plotë e ndëshkimeve që Hovenier shpalli sot