Lajme

Zemaj tregon se a është infektuar dy herë ndonjë qytetar në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se qytetarët nuk duhet të mendojnë se e kanë kaluar virusin dhe tani janë imunë ndaj tij. Sipas tij, kjo rrezikon shumë në përhapjen e koronavirusit.

Zemaj tha se deri tani nuk ka ndonjë person që është infektuar dy herë me COVID-19.

“Nuk kemi ndonjë rast që ka rezultuar dy herë COVID pozitiv”, tha Zemaj në Rubikon.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?