Lajme

Zemaj kritika Arben Vitisë: Ne e kemi heq ‘të zitë e ullirit’, por mbylljen se lejuam

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se mbyllja totale nuk është zgjidhje dhe se pasojat janë të mëdha edhe në aspektin ekonomik dhe psiqik.

“Mbikqyrja rigoroze e masave, rritja e kapaciteteve të mbikqyrjes ka qenë politikë e jona. Ne jemi ballafaquar, unë komiteti për menaxhim, bordi këshilldhënës, e kemi heq ‘të zitë e ullirit’ por mbylljen nuk e kemi lejuar asnjëherë”, tha Zemaj në një lidhje direkte në Kanal 10.

Zemaj po ashtu theksoi se mbyllja nuk eshtë treguar me rezultate efektive, mund të ulë infeksionin, por pasojat janë të mëdha edhe në aspektin ekonomik dhe psiqik.

Ndryshe, sot kanë hyrë në fuqi masat e reja Anti Covid.

Masat e reja të marra nga Qeveria Kurti mund t’i lexoni në LINK.

LEXO EDHE:  Hoti për qeveritarët: Zoti na ruajt se nuk dinë çfarë bëjnë