Lajme

Zelensky nënshkruan ofertën që Ukraina të anëtarësohet në BE

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka nënshkruar ofertën që Ukraina të anëtarësohet në Bashkimin Evropian.

Kujtojmë se në lidhje me këtë, Zelensky ka biseduar edhe me Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, dhe Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von de Leyen.

De Leyen ka thënë se blloku perëndimor do të vazhdojë me miratimin e anëtarësimit të Ukrainës në BE të hënën.

LEXO EDHE:  Kurti nuk tërhiqet: Policia do të qëndrojë nëpër Komuna, për sa kohë ka turmë të dhunshme jashtë