Lajme

Zeka: Vrasjen në Velipojë e shkaktoi shteti shqipetar

Një konflikt verbal mes dy familjeve në Velipojë të Shkodrës, do të kthehej në tragjedi mesnatën e djeshme, duke tronditur të gjithë vendin. 4 persona, mes tyre dy vëllezër dhe një i ri vetëm 20 vjeç, u vranë nga breshëria e plumbave.

Zeka, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, ka thënë se për këto vrasje, përgjegjës është shteti shqiptar.

Postimi i plotë i Zekës në facebook:

Vrasjen ne Velipoje e shkaktoi shteti shqipetar

Nga deklarata qe dha babai i dy te vrareve, kuptova se masakra e Velipojes ka ndodhur per shezlona, te cilet padrejtesisht i ka ndare shteti. Po ta perkthesh kete deklarate, juridikisht, po dihet se kush e shkaktoi kete vrasje!


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?