Lajme

Zeka: Shqetësimi i Kurtit për bordin e këtij institucioni, është një shqetësim real

Gazetari dhe analisti i njohur, Milaim Zeka, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, ka thënë se shqetësimi i Albin Kurtit rreth Bordit të AKP’së është një shqetësim real.

“Kryeministri ne ardhje, Albin Kurti, ka shprehur sot nje shqetesim real, ku i ka bere thirreje Bordit te Agjencionit Kosovar te Privatizimit, “qe te mos sfidoje mekanizmat e shtetit””, ka shkruar Zeka.

Statusi i tij i plotë:

Shqetesimi i Albin Kurtit rreth Bordit te AKP-se

Kryeministri ne ardhje, Albin Kurti, ka shprehur sot nje shqetesim real, ku i ka bere thirreje Bordit te Agjencionit Kosovar te Privatizimit, “qe te mos sfidoje mekanizmat e shtetit”.

Njera nga minierat e krimit ne Kosove ka qene, dhe mbetet, ky institucion. Krejte pasuria e Kosoves eshte shitur nga keta xheparosha kriminel, aqe sa eshte shitur nje fabrike e cigareve ne Nish. Mbi bazen e kesaje, qeveria ne ardhje duhet te hap hetime per çdo privatizim, dhe t’i dergoje perpara drejtesise te gjithe ata qe e gllabruan pasurine e prinderve dhe femijeve tane.

Ky agjencion ka ngelur qe vetem edhe grate e varret me na i qite ne shitje, dhe me i privatizu per vete…!!!


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?