Lajme

“Xhindet” janë realitet dhe ekzistojnë, ne nuk i shohim por ato po – Hoxha tregon se si të mbrohemi

Mbrëmë në emisionin “Libero”, në ATV i ftuar ishte hoxhë Ekrem Avdiu i cili foli për atë që sa herë ne kemi probleme shëndetësore, jemi mes metodave tradicionale të shërimit dhe atyre moderne, me fjalë të tjera, kur kemi nevojë për ndihmë ne i drejtohemi ose mjekësisë popullore ose asaj shkencore.

Gjatë këtij emisioni, hoxhë Avdiu u pyet se a ekzistojnë xhindet dhe çka janë ata. I njëjti tha se xhindet ekzistojnë derisa tregoi se si mund të mbrohemi nga ta.

LEXO EDHE:  E rëndë: 30-vjeçarja në Ferizaj që tenton t’i japë fund jetës, i dërgon bashkëshortit fotografi të litarit

“Xhindet” janë realitet dhe ekzistojnë, ne nuk i shohim por ato po. Kështu thotë Kurani dhe nuk duhet të shndërrohet në frik sepse Kurani një gjë të tillë edhe e konfirmon por gjithashtu se ata nuk ndonjë dominim kush e di se çfarë, thotë se ka të mirë dhe të këqij, por nuk duhet ta marrim atë si diçka që ka ndikim në çdo hap të jetës sonë, por ne duhet ta jetojmë jetën. Të mos bëjmë vepra të liga, të mos gjendemi në ambiente ku dominon e keqja, të mos konsumojmë substanca të dëmshme sepse mund të bëhet subjekt i sulmit të xhindeve. Në këtë raste duhet lexuar rukje”, tha ai./atvlive.tv/

LEXO EDHE:  Agim Bahtiri në zi, i vdes nëna

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme: