Lajme

“Welcome, merhaba, how are you” dalin pamjet nga takimi Kurti – Erdogan

Kryeministri Albin Kurti u prit sot në Stamboll nga Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan. Sipas pamjeve të publikuar nga pritja që iu bë Kurtit, dëgjohet presidenti turk duke e përshëndetur kryeministrin kosovar në gjuhën angleze dhe turke.

“”Welcome, merhaba, how are you”, dëgjohet të ketë thënë Erdogan. Sipas agjencisë Anadolu, në takimin në Pallatin “Vahdettin” në Stamboll, Erdogan dhe Kurti folën për marrëdhëniet dypalëshe ndërmjet Turqisë dhe Kosovës në aspekte të ndryshme dhe u diskutuan hapat e mundshëm për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit.

LEXO EDHE:  Kosova në hall nga 2 eurot false, dyqanet “dorëzohen”, i pranojnë për pagesë

Po ashtu, gjatë takimit u shkëmbyen mendime edhe për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, veçanërisht për Ballkanin.