E hënë, 25 Maj, 2020
Lajme

Vulin tregon mënyrën e vetme se si Serbia mund ta njohë Kosovën

Beograd, 17. februara 2016 - Ministar za rad, zaposljavanje, boracka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin govori na otvaranju Konferencije o Programu EU za zaposljavanje i socijalne inovacije - EaSI i fondovima EU u oblasti zaposljavanja i socijalne politike. EaSI program je glavni fond Evropske unije u oblasti rada, zaposljavanja i socijalne politike, koji je otvoren i za drzave kandidate za clanstvo u Uniji. FOTO TANJUG / OKSANA TOSKIC / bb

Ministri i Mbrojtës së Serbisë Aleksander Vulin gjatë ditës së sotme dha një deklaratë për shtyp rreth çështjes së taksave, transmeton Indeksonline.“E vetmja mënyrë që Serbia ta njohë Kosovën është të shkatërrohet Vuçiq dhe të zëvendësohet nga disa të bindur dhe të urtë,” u shprehë Vulin.

Ndërsa për vendosjen e taksave tha se ky veprim i qeverisë së Kosovës është i njëjtë si veprimi që synon shkatërrimin e Vuçiq si parakusht për njohjen e Kosovës./Indeksonline/

LEXO EDHE:
Imunologu Sulçebe: Ky është numri i popullsisë shqiptare që nuk janë prekur nga Covid-19