Lajme

Vrasja e trefishtë në Deçan, vjen lajmi i mirë nga Kurti

Kryeministri Albin Kurti nuk ka dhënë detaje shtesë lidhur me procesin e hetimeve që është duke u kryer për rastin e vrasjes së trefishtë në Gllogjan, javë më parë.

Ai deklaroi vetëm se sasia e informacionit për këto vrasje, është duke u shtuar meqë atje po punojnë hetuesit më të mirë.

”Sasia e informacionit për vrasjen e trefishtë është duke u shtuar meqë hetuesit më të mirë tanë janë përfshirë atje. Por kur të ketë diçka konkrete për vrasjen e tyre natyrisht që do t’ju njoftojmë”, tha Kurti.

Ndryshe në këtë tragjedi mbetën të vrarë dy nxënës dhe shoferi i autobusit në Gllogjan.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?