Lajme

Vjosa Osmani shfaqet sërish me Albin Kurtin, këtë herë në Iftar së bashku me disa diplomatë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani janë takuar për të shijuar një iftar të përbashkët, me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit.Ky takim, dëshmon edhe njëherë për raportet e mira mes Kurtit dhe Osmanit.

I pranishëm në këtë takim ka qenë edhe ambasadori britanik, Nicholas Abbot si dhe disa përfaqësues të ambasadave të huaja në Kosovë.

Megjithatë nuk dihet se kush ka hapur ‘zemrën’ për të shtruar iftar.