Lajme

Vjen reagimi i Grenell pas takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel

Ish-emisari Special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell ka kritikuar presidentin amerikan për qasjen e tij karshi procesit të dialogut Kosovë-Serbi.

Grenell ka realizuar një shkrim autorial të titulluar “Biden shpërfill Kosovën dhe Serbinë”.

Ai në këtë shkrim e kishte fjalën për takimin e djeshëm në Bruksel mes Kurtit dhe Vuçiqit, i pari mes këtyre dy liderëvë.

Kjo për faktin se Biden aktualisht gjendet në një turne vizitash në kontinentin e vjetër dhe koha që ai po realizonte këtë vizitë, rastisi të jetë në të njëjtën periudhë që po mbahej takimi mes Kurtit e Vuçiqit.

Reagimi i plotë:


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?