Lajme

Vizita e parë e Hotit si kryeministër te varri i Rugovës

Në orët e para të mëngjesit, Avdullah Hoti e ka pranuar zyrtarisht detyrën e kryeministrit.

Vetëm pak minuta pasi e ka pranuar detyrën, Hoti do udhëhoqi mbledhjen ceremoniale të Qeverisë së re të Kosovës.

Në ndërkohë që vizita e parë e Avdullah Hotit si shef i ekzekutivit do të jetë për homazhe te varri i ish-presidentit dhe ish-liderit të LDK-së Ibrahim Rugova.

Hoti homazhe do të bëjë edhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, njofton Klan Kosova.

Ndërkaq, ditën e parë të punës pritet ta përmbyllë me vizitonë në Ministrinë e Shëndetëisë.