Lajme

VIDEO/ Tërmeti në Turqi, momenti kur një vajzë nxirret e gjallë nga rrënojat

Teksa vijojnë kërkimet për njerëz të mbetur nën rrënojat e objekteve të shembura në Izmir, një vajzë e re është nxjerrë e gjallë porej andej.

Siç shihet në videon e mëposhtme, ajo është nxjerrë nga forcat e emergjencave dhe qytetarët, ndërsa duket në një traumë të thellë.

Operacioni i shpëtimit u shoqërua me duartrokitje nga të pranishmit.

blob:https://www.facebook.com/bbc9818e-f23d-49a2-9e8e-2c79fe94cc9e