Lajme

Vetëvendosje kërkim falje elektoratit që futi në listë Shpend Ahmetin dhe të tjerët

Dukeshin të gëzuar sa herë paraqiteshin në publik.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti festonte gjithandej ku ishte kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Por, gjërat kanë ndryshuar në mënyrë drastike gjatë këtij viti kur të dy u ndanë mes vete, ashtu sikur edhe partia, njofton Klan Kosova.

E më ekstremi u arrit kur Ahmeti, si kryetar i Partisë Socialdemokrate në opozitë, u bë bashkëdrejtues i ekipit negociator të Kosovës me Serbinë.

Në kësi situate, një zyrtar i lartë i Vetëvendosjes, të shtunën i kërkoi falje publike elektoratit të partisë së tij.

“Kërkoj falje një pjesë të elektoratit të VV-së, pse kemi vendosë në listat tona kësi njerëzisht, që i ndërrojnë qëndrimet politike sikur çorape”, ka thënë Glauk Konjufca në një konferencë për media.


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?