Lajme

Vetaksident në Prishtinë, lëndohet një person, vetura shkatërrohet(FOTO)

Një vetaksident trafiku ka ndodhur sot në rrugën “Asllan Pirerva në kryeqytet. Nga ky aksident ka mbetur i lënduar një person, raporton Express.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

“Në ora 13:31, në rrugën “Asllan Pireva”, ka ndodhur një aksident trafiku, e përfshirë ka qenë vetëm një veturë (vet-aksident), një person është lënduar dhe është dërguar për trajtim mjekësor. Njësia policore po merret me aksidentin”, ka thënë Krasniqi.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?