E mërkurë, 27 Maj, 2020
Lajme

Veseli në Prekaz: Adem Jashari është emblema e UÇK’së dhe shqiptarëve

Ish-kryetari i Kuvendit njëherit kryetari i Partisë Demokratike të Kosovë Kadri Veseli, me rastin e shënimit të Ditës së Pavarësisë, ka vizituar sot Prekazin.Ai përmes një statusi në faqen zyrtare Facebook ka thënë se Adem JasharI është emblema e UÇK-së dhe e shqiptarëve kudo.

Ndërsa ka uruar të gjithë qytetarët 17 Shkurtin.

Ky është postimi i plotë:

Prekazi është simboli i lirisë. Adem Jashari është emblema e UÇK-së dhe shqiptarëve kudo. Sa kënaqësi, nder e mirënjohje të kthehemi pas dhe ta vizitojmë këtë vend që mbetet udhërrëfyesi ynë se nga duhet të ecim. Urime të gjithë qytetarëve 17 Shkurti, Dita e Pavarësisë së Kosovës. Nderim i përjetshëm për të gjithë ata që dhanë gjithçka për këtë ditë.

LEXO EDHE:
Vetëvendosje e konfirmon se nesër do të mbahet “performanca” me rreth 5 mijë pjesëmarrës